MultiSport Australia

Australian Schools Triathlon Festival (2018)

Filter

Championship - Junior

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 QLD Jackson MEDWAY (53) 00:31:23 00:05:57 00:00:23 00:15:06 00:00:21 00:09:35
2 QLD Thomas FELDMANN (43) 00:31:54 00:05:47 00:00:25 00:15:13 00:00:24 00:10:02
3 QLD Flynn PUMPA (56) 00:32:07 00:06:45 00:00:28 00:15:02 00:00:29 00:09:21
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 WA Rhianna HEPBURN (20) 00:32:50 00:06:25 00:00:24 00:15:38 00:00:28 00:09:53
2 QLD Gabby MARTIN (17) 00:33:06 00:06:14 00:00:25 00:15:46 00:00:32 00:10:07
3 WA Maisy REDDEN (29) 00:33:48 00:06:11 00:00:24 00:15:54 00:00:25 00:10:51

Championship - Intermediate

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 NSW Rory THORNHILL (119) 00:46:18 00:09:11 00:00:20 00:23:04 00:00:22 00:13:20
2 QLD Matthew MOATE (120) 00:46:33 00:09:14 00:00:20 00:22:57 00:00:28 00:13:31
3 QLD Lachlan MEDWAY (115) 00:46:45 00:09:17 00:00:20 00:22:57 00:00:26 00:13:45
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 QLD Jasmyne COVENTRY (60) 00:48:11 00:08:19 00:00:25 00:24:38 00:00:25 00:14:22
2 QLD Tara SOSINSKI (82) 00:48:38 00:08:40 00:00:22 00:24:19 00:00:25 00:14:50
3 QLD Richelle HILL (66) 00:49:02 00:09:00 00:00:30 00:23:53 00:00:31 00:15:07

Championship - Senior

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 NSW Lorcan REDMOND (162) 00:56:57 00:10:45 00:00:22 00:29:37 00:00:23 00:15:47
2 QLD Lachlan JONES (147) 00:57:24 00:10:20 00:00:23 00:29:00 00:00:20 00:17:19
3 QLD Charles LIEBENBERG (153) 00:57:30 00:10:42 00:00:23 00:28:38 00:00:26 00:17:19
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 SA Emily STEVEN (131) 01:04:33 00:11:42 00:00:28 00:33:06 00:00:25 00:18:50
2 WA Jasmine GREAVES (138) 01:05:14 00:11:20 00:00:23 00:33:32 00:00:25 00:19:31
3 WA Rachael EDWARDS (133) 01:05:16 00:11:30 00:00:25 00:33:24 00:00:27 00:19:28

Open - Juniors

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Junior Cooper CARSWELL (191) 00:33:15 00:07:26 00:00:30 00:17:53 00:00:31 00:06:52
2 Junior Callum THOMAS (285) 00:33:24 00:06:17 00:00:30 00:18:14 00:00:55 00:07:26
3 Junior Zane WATSON (242) 00:33:37 00:06:24 00:00:24 00:17:52 00:00:48 00:08:07
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Junior Stephanie LEECH (182) 00:33:44 00:06:52 00:00:27 00:17:16 00:00:28 00:08:38
2 Junior Abbie RUIZ (180) 00:34:13 00:06:56 00:00:30 00:18:26 00:00:32 00:07:47
3 Junior Madeleine HUYSKENS (223) 00:34:22 00:06:53 00:00:34 00:18:38 00:00:28 00:07:46

Open - Intermediate

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Intermediate Matthew GREENWOOD (267) 00:48:20 00:09:09 00:00:29 00:24:05 00:00:41 00:13:54
2 Intermediate Thomas HINE (265) 00:49:09 00:07:47 00:00:23 00:25:01 00:00:29 00:15:29
3 Intermediate Blake MCKENNA (279) 00:49:58 00:07:41 00:00:26 00:25:04 00:00:28 00:16:17
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Intermediate Kirsty BEATTIE (198) 00:51:49 00:08:18 00:00:35 00:26:20 00:00:32 00:16:03
2 Intermediate Torryn SQUIRES (199) 00:52:41 00:08:27 00:00:28 00:26:13 00:00:35 00:16:56
3 Intermediate Tara EVERSON (287) 00:52:52 00:08:27 00:00:30 00:25:35 00:00:30 00:17:49

Open - Seniors

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Senior Tom COLLEY (275) 00:46:54 00:08:24 00:00:32 00:23:47 00:00:26 00:13:42
2 Senior Bailey CHALCRAFT (274) 01:08:43 00:13:54 00:00:49 00:31:39 00:00:40 00:21:40

Championship - Relay

Pos Cat Name Time Run Run 2 Run3 Run4
1 Senior WAS1 (26) 01:12:57 00:05:06 00:04:25 00:05:07 00:04:38
2 Intermediate QLDI1 (13) 01:13:08 00:04:47 00:04:42 00:05:12 00:04:48
3 Senior QLDS1 (22) 01:13:15 00:05:25 00:04:23 00:05:07 00:04:33

Open Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Senior Relay Vhs Senior Boys 1 (309) 00:52:46 00:08:11 00:00:31 00:27:29 00:00:53 00:15:40
2 Junior Relay Ohs Junior Boys (187) 00:53:35 00:08:00 00:00:28 00:28:16 00:00:32 00:16:17
3 Junior Relay Atmosphere Junior Boys (186) 00:53:57 00:08:42 00:00:23 00:27:22 00:00:32 00:16:55
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Inter Relay St Joseph's Int Girls (305) 00:49:22 00:07:43 00:00:27 00:25:25 00:00:29 00:15:16
2 Junior Relay Gtc Junior Girls (180) 00:49:45 00:08:35 00:00:27 00:24:48 00:00:26 00:15:25
3 Inter Relay Nsw Feg Girls (255) 00:53:43 00:08:33 00:00:28 00:28:54 00:00:27 00:15:19

Aquathon - Junior

Pos Cat Name Time Swim T1 Run
1 Junior Charlie GRAY (192) 00:12:51 00:05:01 00:00:29 00:07:19
2 Junior Cooper CARSWELL (191) 00:13:36 00:05:54 00:00:26 00:07:15
3 Junior Kyle FARRIER (186) 00:13:59 00:05:43 00:00:28 00:07:47
Pos Cat Name Time Swim T1 Run
1 Junior Sophie FERENCZI (184) 00:12:51 00:05:08 00:00:37 00:07:05
2 Junior Abbie RUIZ (180) 00:13:23 00:05:31 00:00:25 00:07:26
3 Junior Stephanie LEECH (182) 00:14:08 00:05:34 00:00:24 00:08:09

Aquathon - Intermediate

Pos Cat Name Time Swim T1 Run
1 Intermediate Jonte ARMITSTEAD (208) 00:12:30 00:05:27 00:00:23 00:06:40
2 Intermediate Beau AMOR (214) 00:12:47 00:05:28 00:00:32 00:06:47
3 Intermediate Nathan MURDOCH (215) 00:13:03 00:05:10 00:00:25 00:07:27
Pos Cat Name Time Swim T1 Run
1 Intermediate Cassandra FAYERS (194) 00:12:17 00:04:34 00:00:49 00:06:53
2 Intermediate Allanah PITCHER (200) 00:13:13 00:05:18 00:00:43 00:07:12
3 Intermediate Kirsty BEATTIE (198) 00:13:23 00:05:27 00:00:30 00:07:25

Aquathon - Seniors

Pos Cat Name Time Swim T1 Run
1 Senior Jeese FAYERS (205) 00:14:42 00:04:54 00:01:11 00:08:36
2 Senior Richard TRANG (212) 00:15:25 00:06:04 00:00:35 00:08:45