MultiSport Australia

Yungaburra Triathlon (2018)

Filter

Olympic Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 OPEN Matt HUTCHINSON (23) 02:00:21 00:22:15 00:00:56 01:00:04 00:01:16 00:35:49
2 OPEN Tim GREEN (15) 02:01:19 00:18:49 00:01:02 01:00:57 00:01:43 00:38:46
3 OPEN Jason HAMILTON (19) 02:11:45 00:22:03 00:01:12 01:07:17 00:01:39 00:39:31
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 OPEN Sarah THOMAS (111) 02:20:34 00:25:11 00:01:08 01:09:33 00:01:45 00:42:54
2 OPEN Megan HENDRY (87) 02:24:13 00:22:16 00:01:11 01:12:34 00:01:35 00:46:35
3 OPEN Georgina BEECH (70) 02:38:44 00:28:35 00:01:00 01:22:21 00:01:51 00:44:54

Olympic Relay Team

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM SOUTHSIDE SAINTS (137) 02:07:14 00:27:08 00:00:41 01:01:35 00:01:16 00:36:32
2 Teams TEAM CASSOWARY COAST FLYERS (134) 02:12:38 00:19:51 00:01:03 01:06:48 00:01:49 00:43:05
3 Teams TEAM OH-K (136) 02:12:59 00:25:34 00:00:56 01:06:00 00:01:21 00:39:05
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM MAD MUMS (121) 02:56:59 00:28:04 00:01:09 01:31:54 00:02:08 00:53:42
2 Teams TEAM IRON MAIDENS (119) 02:58:14 00:23:04 00:01:11 01:37:28 00:02:16 00:54:13
3 Teams TEAM WONDER WOMEN (133) 03:04:42 00:25:53 00:00:59 01:45:32 00:01:52 00:50:24
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM Splash Flash and Dash (148) 02:25:10 00:23:55 00:01:03 01:08:33 00:01:56 00:49:40
2 Teams TEAM SEXY TRIATHLETES PLUS ONE (147) 02:28:11 00:22:54 00:00:54 01:16:56 00:01:36 00:45:49
3 Teams TEAM T BONE RUNNING CLUB (150) 02:31:01 00:22:32 00:00:58 01:22:20 00:01:54 00:43:14

Sprint Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 40-44 Leigh WHITNEY (182) 01:10:42 00:11:37 00:00:48 00:34:03 00:01:59 00:22:13
2 13-19 Harrison REINAUDO (175) 01:10:53 00:13:30 00:00:47 00:34:17 00:02:13 00:20:04
3 45-49 Grant KNIGHT (167) 01:13:19 00:11:39 00:01:27 00:35:40 00:02:10 00:22:21
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 13-19 Emma SIMPSON (232) 01:14:50 00:11:13 00:00:42 00:37:48 00:01:39 00:23:26
2 13-19 Klare MARCIC (218) 01:17:40 00:12:01 00:00:40 00:38:42 00:01:55 00:24:19
3 13-19 Alisha WELLS (244) 01:21:25 00:12:32 00:00:41 00:40:55 00:01:43 00:25:31

Sprint Relay Team

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM JUST THE 2 OF US (250) 01:28:51 00:13:46 00:00:59 00:45:13 00:01:51 00:27:00
2 Teams TEAM FOR EVER YOUNG (248) 01:36:54 00:17:41 00:00:58 00:48:49 00:01:45 00:27:38
3 Teams TEAM K SQUAD (120) 01:38:15 00:18:00 00:01:03 00:47:55 00:02:09 00:29:06
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM I+RSQUARED (249) 01:39:22 00:20:20 00:00:54 00:43:32 00:02:00 00:32:35

Enticer Solo

Pos Cat Name Swim T1 Cycle T2 Run
1 U19 Brady MCINTYRE (279) 00:07:07 00:00:46 00:18:29 00:00:32 00:09:55
2 U19 Murray COLBRIDGE (259) 00:07:06 00:00:46 00:20:02 00:00:39 00:09:57
3 U19 Joel DAVIDSON (260) 00:06:32 00:00:46 00:19:07 00:00:39 00:13:03
Pos Cat Name Swim T1 Cycle T2 Run
1 U19 Klare MARCIC (311) 00:06:54 00:00:43 00:19:26 00:00:35 00:11:53
2 U19 Sena NAKAJIMA (313) 00:07:22 00:00:50 00:21:28 00:00:33 00:10:23
3 U19 Trinity REINAUDO (322) 00:07:14 00:01:24 00:21:48 00:00:52 00:12:43

Enticer Relay Team

Pos Cat Name Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM BOLSHEVIK BOYS (337) 00:07:23 00:00:50 00:21:51 00:00:35 00:10:12
2 Teams TEAM BOOM CHAKA LAKA (338) 00:07:13 00:01:17 00:24:14 00:00:57 00:10:40
3 Teams TEAM HEH 2 DEADLY TRIATHLETES - RED CLAWS (342) 00:08:05 00:00:36 00:24:00 00:00:33 00:12:56
Pos Cat Name Swim T1 Cycle T2 Run
1 Teams TEAM THE CONQUERERS (345) 00:10:23 00:00:41 00:29:58 00:00:45 00:13:15
2 Teams TEAM FIRST TIMERS (339) 00:08:59 00:01:02 00:29:05 00:00:48 00:17:57
3 Teams TEAM HEH 2 DEADLY TRIATHLETES - GIRLS (340) 00:11:28 00:00:47 00:38:37 00:01:50 00:16:35
Pos Cat Name Swim T1 Cycle T2 Run
1 Corp TEAM DRAGONS SWIM ACADEMY (349) 00:06:42 00:00:41 00:20:34 00:00:41 00:08:19
2 Corp TEAM CARE CHIROPRACTIC QUEENSLAND (348) 00:07:08 00:00:50 00:18:02 00:00:46 00:10:18
3 Corp TEAM QAS RING INS - QFES (352) 00:07:54 00:00:52 00:18:58 00:00:43 00:10:37

7-9 Aquathon

Pos Cat Name Time Run Swim Run 2
1 Relay TEAM LTM Furious Falcons (394) 00:08:25 00:01:52 00:03:54 00:02:38
2 7-9 Daniel HARRIS (379) 00:11:06 00:02:20 00:04:46 00:03:58
3 7-9 Jayden SCHUBERT (381) 00:11:06 00:02:30 00:05:23 00:03:12
Pos Cat Name Time Run Swim Run 2
1 7-9 Grace CAMPBELL (383) 00:08:29 00:02:06 00:03:47 00:02:36
2 7-9 Isabelle PEAKE (388) 00:09:06 00:02:05 00:04:02 00:02:57
3 7-9 Kokone YASUFUKU (393) 00:09:22 00:02:20 00:03:52 00:03:09

10-13 Aquathon

Pos Cat Name Time Run Swim Run 2
1 10-13 Alistair HICKEY (401) 00:13:18 00:03:45 00:04:25 00:05:07
2 Relay TEAM BURRA BOYS (426) 00:13:47 00:04:02 00:04:17 00:05:27
3 10-13 Rhys DOWSE (398) 00:14:10 00:03:45 00:05:00 00:05:25
Pos Cat Name Time Run Swim Run 2
1 10-13 Lahni HAWKING (415) 00:14:32 00:04:03 00:04:40 00:05:48
2 10-13 Chloe DONOVAN (413) 00:14:44 00:04:06 00:04:32 00:06:06
3 10-13 Luna MOLE (419) 00:15:06 00:03:43 00:05:34 00:05:48
Pos Cat Name Time Run Swim Run 2
1 Relay TEAM CAN GO KINDA (427) 00:13:34 00:03:45 00:04:52 00:04:56
2 Relay TEAM McDouble (428) 00:15:10 00:04:22 00:04:58 00:05:48
3 Relay TEAM SOUR POTATOES (429) 00:15:24 00:04:42 00:05:00 00:05:42

Taster Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 U19 Thomas DUMMEL (356) 00:26:32 00:05:22 00:00:52 00:11:22 00:00:47 00:08:08
2 U19 Jacob BOWEN (355) 00:27:07 00:06:06 00:01:25 00:13:31 00:00:40 00:05:24
3 U19 Tom GALL (357) 00:27:37 00:05:01 00:01:33 00:13:58 00:00:34 00:06:28
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 U19 Claire LEARY (367) 00:27:52 00:04:29 00:01:03 00:12:47 00:00:47 00:08:45
2 U19 Ava MCINTYRE (370) 00:29:54 00:05:07 00:01:03 00:12:54 00:00:36 00:10:11
3 U19 Hannah MACLEOD (368) 00:30:34 00:04:27 00:01:55 00:14:15 00:00:32 00:09:23

Taster Relay Team